dnes je 30.1.2023

Input:

Kratší pracovní cesty a cestovní příkaz

18.7.2017, , Zdroj: Verlag Dashöfer

10.21
Kratší pracovní cesty a cestovní příkaz

Ing. Karel Janoušek

Dotaz

Vysíláme zaměstnance na pracovní cestu, přičemž víme, že tato cesta bude trvat méně než 5 hodin. Musí mít vypsán cestovní příkaz, nebo stačí jenom propustka? Musí mít i řidič služebního (referentsky řízeného) vozidla cestovní příkaz i na krátkou pracovní cestu?

Právní předpisy

Zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce, ve znění pozdějších předpisů

  • § 153 ZP

  • § 183 odst. 3 ZP

Odpověď

Nahrávám...
Nahrávám...