dnes je 12.4.2024

Input:

Použití soukromého vozidla pro služební účely

13.7.2015, , Zdroj: Verlag DashöferDoba čtení: 1 minuta

7.3.18
Použití soukromého vozidla pro služební účely

Ing. Karel Janoušek

Dotaz:

Je podmínkou pro použití soukromého vozidla pro služební účely sepsání dodatku k pracovní smlouvě, který:

  1. upravuje podmínky užití vozidla: řidičský průkaz, školení, lékařské prohlídky, souhlas zaměstnavatele apod.,
  2. činí z řízení vozidla součást sjednané práce?

Nebo je dostačující, pokud toto vše upravuje interní směrnice, a poté může jakýkoliv zaměstnanec, který je proškolen, má prohlídku, platný řidičský průkaz, souhlas zaměstnavatele vozidlo použít?

Právní předpisy

Zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce, ve znění pozdějších předpisů

  • § 103 odst. 2 a 3 ZP

  • § 106 odst. 4 ZP

  • § 157 odst. 2 a 3 ZP

Odpověď

K používání soukromého vozidla k pracovním cestám není potřeba žádná samostatná smlouva mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem, ani zvláštní ujednání v pracovní

Nahrávám...
Nahrávám...